ארונות מתכת לחשמל הבחירה הנכונה

על ידי 25 בפברואר 2019כללי

בכל בית, מבנה מגורים או מתחם יש ארון חשמל – המארז השומר על בטיחות הרכיבים האלקטרוניים. בין אם מדובר בכבלים, שקעים, חוטים. ארון חשמל מגן על ציוד חשמלי מפני השפעות הסביבה, מזג אוויר, קור או חום, לחות או קרינת שמש וכן מאפשר גישה מאובטחת אל הציוד תוך הגנה על המשתמש מפני סכנת התחשמלות.

קיימים ארונות חשמל ממגוון סוגים כאשר הארון חייב להיות אטום בפני מים, טמפרטורות קיצוניות העשויות להזיק לרכיבי המערכת, תוך כדי שמירה על הציוד הסמוי אך עם נגישות גבוהה לאנשי תחזוקה או לכל אדם אשר נדרש לתפעל את הציוד הטמון בארון.
שיקולים חשובים בבחירת הארון המתאים – עמידה בתקני הבטיחות המחמירים, התקנה בדרך מקצועית תוך שמירה על סביבה אסתטית. המטרה היא לבחור מארז בהתאמה אישית לפי צרכי הדיירים ואילוצי השטח על מנת שהוא ישתלב בעיצוב הקיים וגם תתאפשר אליו גישה נוחה.

בארונות חשמל – החומר קובע
מרבית הארונות עשויים מחומרים שונים כמו פלסטיק, פוליקרבונט דרך עץ ועד מתכת. בבואכם לתכנן ולבחור ארון חשמל, חשוב שתהיו מודעים ליתרונות הבולטים שיש לארונות חשמל ממתכת. חומר זה נחשב לאמין במיוחד לארונות חשמל ממגוון סיבות:
עמידות גבוהה – מתכת היא חומר עמיד שבניגוד לפלסטיק שעלול לדהות או להתעוות בקלות יחסית שומרת על עמידות גבוהה הן בפני אש והן בתנאי מזג אוויר שונים. יש ארונות המצוידים ציפוי נוגד קורוזיה ששומרים במיוחד על המתכת. החומר עמיד גם בפני זיהומים חיצוניים, מגע עם כימיקלים, מסיסים ושמנים.
קלות התחזוקה – בניגוד לחומרים אחרים, היופי של המתכת טמון בכך שהיא פשוטה לתחזוקה. קל מאוד לנקות ארונות חשמל מתכתיים, הם אינם צוברים אבק כמו מארזים מחומרים אחרים וקל להסיר מהם עובש או לכלוך שעשוי לפגוע ברכיבים האלקטרוניים. קלות הניקיון היא אחת הסיבות שמארזי מתכת בעלי תוחלת חיים ארוכה להפליא.
יציבות מקסימלית – מתכת היא מסוג החומרים שנראים קלים, עדינים ומינימליסטיים אבל אל תתנו לחזות להטעות אתכם קשיות החומר מוצלחת במיוחד. המתכת עמידה מאוד וגם בעלת היכולת לשאת משקל כבד וארונות מאסיביים. היא מתאימה לשאת עומסים גבוהים – תכולה גדולה יחסית של ציוד חשמל כבד בהתקנה הנכונה על גבי הקיר.
אידיאלי לציוד חשמלי – כאשר בוחנים את התכונות הייחודיות של מתכת, מגלים שהיא החומר המושלם לארונות חשמל מהסיבה שהיא מוליכה חשמלית ולכן יכולה להתמודד בצורה מוצלחת עם הפרעות אלקטרומגנטיות ומספקת הגנה מפני גלי רדיו או EMI. בנוסף, החומר עצמו מבודד הן מבחינת אנרגיה והן מהבחינה האקוסטית.
אינסוף אפשרויות – המתכת היא חומר שממציא את עצמו כל פעם מחדש ובשל הגמישות המאפיינת אותה, ניתן ליצור ממנה שלל עיצובים במגוון גדלים וצורות. היא גם חומר ידידותי לסביבה הניתנת למחזור.

לא מתקינים לפני שמתייעצים עם המומחים
ארונות חשמל ממתכת הם עסק למקצוענים. לאחר ההשקעה הכספית הגדולה של ציוד חשמלי איכותי, חשוב לבחור לחברה אמינה, מובילה בתחומה המתמחה בייצור או ייבוא של ארונות חשמל. עבודה עם מתכת דורשת ידע בין אם זה ריקוע, כיפוף או אלמנטים שונים להשגת תוצאה פונקציונאלית ואסתטית כאחד. כמו כן, יש חשיבות להתאמת המארז למתחם הפיזי ולעיצוב ייחודי ובטיחותי וכן להתקנה המאפשרת בקרת גישה תוך שימת דגש על תפעול נוח והגנה מפני גורמים סביבתיים.
בקשו הצעת מחיר, בדקו מהו תהליך העבודה עם החברה, סקרו פרויקטים לדוגמא של ארונות חשמל מתכתיים שהחברה עיצבה והתקינה ובחרו את ארון החשמל ואת החברה המקצועית שתלווה אתכם בפרויקט הבא.

השאירו תגובה