ישנם מצבים שבהם אנשים רבים מעוניינים להחליף את האמבטיה שמותקנת בבית שלהם באחת אחרת. הסיבות לכך עשויות מגוונות ומעיינות – אמבטיה ישנה, שבורה או חלודה, אמבטיה שהותקנה לפני עשורים רבים של שנים והיא כבר מפוררת ואפילו מסוכנת למגע ולשימוש.
השיטה של הלבשת אמבטיה חוסכת ללקוח את הצורך (או ההכרח, בעצם) של שבירת האמבטיה הישנה והפעולה שבעצם מבצעים היא הנחת אמבטיה חדשה ומודרנית על גבי זו הישנה.
מכיוון שאמבטיות כיום מיוצרות בטכנולוגיות מתקדמות הרבה יותר – קל מאד לכסות את האמבטיה הישנה באמצעות האמבטיה החדשה. האמבטיה החדשה מונחת במדויק על האמבטיה, מכסה את כולה ועבודות הגימור האחרונות משאירות את חדר האמבטיה עם אמבטיה חדשה לגמרי וכל שנותר הוא לנקות מסביבה.
אין צורך לשבור את האמבטיה הישנה, אין צורך לקלף את החיבור שבין האמבטיה הישנה לקירות ולרצפה ומכאן שאין צורך בעצם לעשות בה דבר. רק לכסות אותה וזוהי הלבשת אמבטיה.

מתי מומלץ תהליך של הלבשת אמבטיה?

כאמור, בכל מצב שבו מותקנת אמבטיה ישנה, פגומה וחלודה אפשר וכדאי לבצע הלבשת אמבטיה. תהליך זה אורך כמה שעות בלבד, עושים בו שימוש באמבטיות אקריליות באיכות מעולה שמשנות לבלי היכר את חדר האמבטיה ואין מדובר בהוצאה כספית רבה כפי שנדרש במצב של החלטה על ביצוע שיפוץ חדר האמבטיה.
במידה והחלפת האמבטיה מבוצעת כחלק משיפוץ יסודי הרי שהיא כדאית, נכונה ומשתלמת. אך אין טעם לבצע שיפוץ מלא רק על מנת להחליף את האמבטיה. בדיוק לשם כך יש את האפשרות של הלבשת האמבטיה.
לאחר הנחת האמבטיה החדשה על גבי הישנה – כל שנותר לבצע הוא פעולות של איטום, השבחה ותוספות במידת הצורך. כל הפעולות האלה נועדו להשלים את הסתרת האמבטיה הישנה (שנמצאת כאמור מתחת לזו החדשה) ולתת את המענה הקשור באיטום של האמבטיה החדשה – איטום החיבור עם הרצפה ועם הקירות. כאשר מגיעים אל בית עם אמבטיה שנראית חדשה, יפה ומבריקה – ייתכן שזו אמבטיה חדשה שהותקנה על גבי אמבטיה ישנה אך לא ניתן לדעת בוודאות מפני שהיא תיראה בדיוק כמו אמבטיה רגילה.

היתרונות של הלבשת אמבטיה

כאמור, היתרון הגדול ביותר הוא היתרון הכספי – תשלום נמוך יחסית לתשלום המתבצע עבור שיפוץ ותוך מספר שעות עבודה בלבד האמבטיה נראית חדשה לגמרי. יתרון נוסף הוא שניתן לבחור כל אמבטיה שרוצים, שכן כיום כל אמבטיה אקרילית מתאימה לתהליך זה ותיראה כמו חדשה וכמו האמבטיה שהותקנה מלכתחילה בחדר הרחצה. המראה של האמבטיה החדשה יהיה נפלא ומרגש ויהיה נעים לחשוב שהמראה הושג בזכות כמה שעות עבודה בלבד. כאשר שוקלים להחליף את האמבטיה מומלץ לברר אודות תהליך זה לפני שמחליטים על שיפוץ.