כיצד לבחור את הקרמיקה המתאימה למטבח החדש

על ידי 1 במאי 2019כללי

חיפוי איכותי מהווה חלק בלתי נפרד מהתשתית, לכן יש לבחור חיפוי בכלל וחיפוי קרמיקה בפרט באופן מוקפד ומושכל. חשיבות הבחירה של קרמיקה איכותית ובטיחותית גבוהה אף יותר כשמדובר במטבח, ובמיוחד כאשר מדובר בריצוף בקרמיקה.  מטבח הוא מקום המועד לפורענויות שונות, בין השאר- שלא נדע- להחלקה על הרצפה… לכן חשוב לבחור קרמיקה איכותית ובטיחותית, העומדת בתווי התקן המחייבים והמחמירים של מכון התקנים ( לפי תקן 314). קרמיקה כזאת אמורה להיות חסינה ועמידה בפני רטיבות וחום, סדקים ושברים. קרמיקה כזאת אמורה להיות בעלת גימור מלוטש, ללא בליטות וזיזים.

על מה חשוב לשים דגש בבחירת קרמיקה למטבח החדש?

  1. קרמיקה עמידה בפני רמות שחיקה גבוהות.
  2. האם אריחי הקרמיקה המוצעים עברו את כל תהליכי בקרת האיכות הנדרשים
  3. חשוב לבחור רק אריחים סוג א', לוודא שהם עמידים בפני החלקה.
  4. לבדוק האם מדובר ביצרן גדול ומוכר או ביבואן מורשה שמספק אחריות לזמן שמוסכם עליכם.
  5.  אם קיימת מדיניות החזרה.
  6. האם קיים מבחר גדול של אריחי קרמיקה בטקסטורות ובצבעים שונים.
  7. להיזהר לפני שרוכשים קרמיקה במבצע. חשוב להיות ערניים וזהירים: על פי רוב אין מבצעים על קרמיקה משובחת מסוג א'. מחיר מופחת עלול להיות לא פעם אינדיקציה לאיכות ירודה, לאריחים פגומים, לרצון להיפטר ממלאי ועוד.
  8. בררו היטב מה הם סוגי האריחים המתאימים למטבח, בהינתן דרישות סף ידועות כגון סכנה להחלקה, חשש מפני אי עמידות בחום ועוד.
  9. חשוב לוודא מבעוד מועד כי קיים מלאי מספיק של אריחים שנדרשים לריצוף ולחיפוי המטבח שלכם, כדי לא להיקלע למצב, שבו תמצאו עצמכם משוועים לאריחים מגודל, מסוג ומצבע מסוים והם, אבוי, יחסרו במלאי.
  10.  בניגוד למה שאנשים עשויים/עלולים לחשוב- חשיבות האיכות של אריחי הקרמיקה המחפים את קירות המטבח  אינה נופלת מחשיבות האריחים המיועדים לריצופו, היות שדרישות הסף מהם הן ברורות (לבד מעיצובם המרשים): עמידות בפני רטיבות ולחות, עמידות בפני כימיקלים המצויים בחומרי ניקוי, לרבות מסירי שומנים.

 

כאשר מדובר בריהוט המטבח ובאבזורו- אסור להתפשר על פחות מאשר רכישת המוצרים הטובים והאיכותיים ביותר. במבחן עלות- תועלת, לא אחת מתברר כי הנטייה הטבעית לחסוך מתבררת במקח טעות, והזול הוא יקר. השקעה מראש באריחי קרמיקה איכותיים ומשובחים תשתלם לכם לאורך זמן. האיכות והבטיחות שלובות זו בזו ושתיהן הם מרכיבים שלא ניתן להתפשר ולוותר עליהם. על מנת למקסם את התועלות הגלומות באריחים אלה חשוב לרכוש אותם רק אצל יצרניות אמינות או יבואניות מורשות שלהם.

ההיצע גדול ומגוון בתכנון מטבח חדש או בשיפוץ מטבח קיים, אתם מוזמנים לחדש ולהתחדש במיטב אריחי הקרמיקה, אשר יהפכו את המטבח שלכם לאיכותי, בטיחותי ובהחלט גם ליפה יותר. התועלת וההנאה – שתיהן שלכם.

השאירו תגובה