הטרנד של עיצוב מטבחים הולך וצובר תאוצה. אנשים שואפים להשקיע יותר בעיצוב הסלון והמטבח ליצירת סביבה נוחה ומזמינה עבורם ועבור אירוח חברים ומשפחה. אפשר לומר שמבטח מוזנח, מעיד הרבה על מי שמחזיק את הבית, ולכן חשוב לנו לטפח אותו שיראה טוב. נוסף לכך, מטבח ישן הוא לא נוח לשימוש, ולכן, במוקדם או במאוחר הוא יוחלף באחד חדש. יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של חדרי שינה מעוצבים ואת היתרונות שזה מביא לחיינו.

כיצד נדע מהו עיצוב מטבחים טוב?

קיימים שלל סוגים ואופציות לעיצוב מטבחים, כיצד נדע באיזה לבחור את המטבח שלנו? ישנם מספר פרמטרים לבחירת מטבח חדש, בעזרתם תוכלו לדעת איזה עיצוב הוא הכי נכון בשבילכם. ראשית, קחו בחשבון את המידות, עצבו את המטבח שלכם לפי מידות החדש כך שתתאפשר בו תנועה ויישאר מרחב לעבוד בו. אם קיים דגם שתופס הרבה מקום או חורג מגבולות המטבח, רכשו אחד אחר. חבל להתפשר על נוחות כשמדובר במטבח לבית שלכם.

טרנדים חדשים

תהיתם לעצמכם מהם הטרנדים הכי חמים לעיצוב מטבחים לבית? האופנה בריהוט משתנה בין תקופות ארוכות יותר ביחס לשינויים בעולם אופנת הטקסטיל שבה הטרנדים משתנים מעונה לעונה. הצבעים החמים ביותר הם גוונים טבעיים בהירים של שיש וחול. ישנה מגמה של חזרה לטבעי ולאדמתי, על פני צבעים עזים ומלאכותיים.

שימוש קל ונוח

הסגנון הנפוץ והנמכר ביותר הם הדגמים הנקיים יחסית, בהם המעבר בין פריטי מערכת המטבח הוא שטוח. הידיות לרוב שקועות בגובה המשטח או בעלות מראה מינימליסטי. הסיבה לכך היא אתסטית אך גם פונקציונאלית. חשוב שכל פרט במטבח יהיה מותאם שימוש מהיר ויעיל. למשל: ידיות שפתיחתן היא אינטואיטיבית ותואמת את התנועה הכללית של עבודה במטבח. היות ואנו פותחים וסוגרים דלתות באמצע בישול או חיתוך של מזון, רצוי שהשימוש בידיות יהיה קל ונוח, בלי מאמץ מיותר.
התייעצו עם מעצב פנים או כל בעל מקצוע אחר שמבין בתחום, לקבלת חוות דעת מקצועית. לא תמיד נוכל לעשות בעצמנו את הבחירה הנכונה ואת ההתאמות הנכוחות. מעצב יוכל לדעת כיצד לשלב את המטבח החדש בהתחשב במאפיינים שונים של חלל, כמו למשל: היכן כדאי למקם את פינת האוכל או איפה לשים את השיש ביחס לארונות המטבח.
אדם מקצועי חושב על כל מיני פרמטרים שנסתרים מן העין ועושה חיבורים בין תחנות העבודה השונות. עיצוב טוב הוא זה שמשלב את הפונקציה והנראות יחד לכדי מוצר נעים למראה ונוח לשימוש. יחד עם זאת, העיצוב הוא רק השלב הראשוני, לאחר מכן מגיע שלב ההתקנה של המטבח, שעורך מספר ימים. היעזרו בסבלנות בתקופת השיפוצים והחלפת המטבח, זה משתלם, ובסופו של התהליך הארוך מקבל מטבח חדש, שתוכלו ליהנות ממנו ולממש את ייעודו בצורה הטובה ביותר.