אריחי הקרמיקה הם אולי אחד האלמנטים הבולטים ביותר בכל בית ואפשר למצוא אותם במגוון של עיצובים, מידות וגם סגנונות שונים. ריצוף הבית, בין אם במסגרת שיפוצו ובין אם במסגרת בנייתו, מצריך פנייה אל המומחים, המציעים למכירה אריחים איכותיים, המותאמים לצרכים וגם למקום. אריחי הקרמיקה יכולים להתאים כחיפוי לחדרים רבים בתוך חלקו הפנימי של הבית, ואפשר למצוא אותם גם בחלקו החיצוני, במרפסת למשל.

סוגים שונים של אריחים

ישנם סוגים רבים מאד של אריחי קרמיקה. ישנם אריחים מבריקים וישנם אריחי מט. הכל, בסופו של דבר, וכמו שקורה בכל תחום, הוא עניין של טעם, וכאשר מעוניינים לשלב אריחים מקרמיקה כדאי לקחת בחשבון את הסגנון, אבל גם את היתרונות ואת החסרונות של כל אחד מהסוגים שאותם שוקלים לרכוש. המראה של האריחים הוא נקודה חשובה מאד, אולם מעבר לזה, וחשוב לא פחות גם עניין הבטיחות, עניין התחזוקה וכמובן העמידות של האריחים לאורך זמן.

יתרונות שכדאי לקחת בחשבון

אחד היתרונות הבולטים של אריחים מבריקים הוא התחזוקה הפשוטה שלהם יחסית. קל מאד לנקות אותם והאפקט שהם יוצרים, אותו זוהר מיוחד שקשה להתעלם ממנו, תורם לא מעט לעיצוב וגם למראה החלל כולו. אריחים מבריקים יוצרים גם אפקט של גודל ולכן יכולים להתאים לחללים קטנים. הם משדרים רעננות וניקיון ואפשר להשתמש בהם כחיפוי קירות הן בחדרי האמבטיה והשירותים והן במטבח.

אריחים בעלי גימור מט יתאימו במיוחד למקומות גדולים, היכן שיש תעבורה רבה מאד של אנשים. לרוב הם מחוספסים ולכן נפלאים גם לחלקו החיצוני של המבנה. ישנם כיום אריחים רבים המצופים בחומר מיוחד המונע החלקה. כשהם באים במגע עם מים, האדם הצועד עליהם איננו מחליק. אריחים מקרמיקה מסוג כזה יתאימו למקומות הצמודים לבריאות למשל, לגגות ולמרפסות. הם נחשבים לעמידים וחזקים ויוצרים מראה חמים יותר בבית וגם בחוץ.

מידות – פרמטר שאסור להתעלם ממנו

כאשר בוחנים את עניין מידות אריחי הקרמיקה, חשוב לזכור שמדובר בטווח רחב מאד של מידות. בחירת המידות כדאי שתתבסס על מידות הבית, כאשר לבתים גדולים אפשר לבחור, למשל, אריחים גדולים ואילו לבתים קטנים, אריחים קטנים גם כן יתאימו בהחלט. יחד עם זאת, חשוב שלא לבחור אריחים קטנים מדי שעשויים ליצור תחושה לא נעימה בחלל וגם מראה שהוא צפוף ועמוס מדי. בכל מקרה, מומלץ לבחון כמה סגנונות, כמה מידות שונות וגם מספר עיצובים של אריחים ולבדוק איזה מהם הוא המתאים ביותר. הגדרת הצרכים וגם הגדרת התקציב יעזרו במציאת אריחי הקרמיקה, אלה שמשתלבים נהדר לצד האלמנטים האחרים בחלל.

בונים או משפצים בית? רוצים לשלב אריחים מקרמיקה איכותיים? עשו שיעורי בית קודם לכן ובדקו את רמת האמינות והמקצועיות של החברה שעימה החלטתם לעבוד.