חברת גוטשטיין עוסקת למעלה מ – 60 שנה בייבוא ושיווק של הגרניט, לסיטונאים וליחידים. הוא מגיע במגוון עצום של גדלים, טקסטורות צבעים וסגנונות. גוטשטיין מייבאת אותו ממיטב החברות המובילות בעולם. בכל מקרה וניתן לומר זאת על כל מוצר, סעיף הקרמיקה / גרניט בשיפוץ או בקניית בית גובה נתח משמעותי מאוד מעוגת התקציב ורצוי להקפיד לרכוש סחורה במקום מוכר ומסודר. בחברת גוטשטיין אנו מקפידים הקפדה יתרה על איכות המוצרים שאנו משווקים – כל משלוח שאנו מקבלים נבדק במכון התקנים הישראלי ועומד בכל תקני האיכות הנדרשים – חוזק, דיוק, ספיגות, החלקה, עמידה בטמפרטורה וכו'. ניתן לקבל ולראות אצלנו את תוצאות בדיקת כל דגם גרניט שאנו מוכרים.

ריצוף גרניט פורצלן – קצת מידע טכני

הגימורים השונים:

  • גימורי הגרניט השונים הינם: מט, מלוטש ומזוגג. היות והיתרון העיקרי של אריח זה הינו חוזקו, שימושו העיקרי הוא ריצוף רצפה במקום בו נדרש ריצוף חזק במיוחד. האריחים המלוטשים / מבריקים עוברים ליטוש במפעל לאחר שהם יוצאים מהתנור, דבר אשר פותח את החרירים שבאריח, אך באריחים באיכות ירודה הדבר גורם לאריח לספוג נוזלים וכתמים ולאחר שימוש קצר האריח מתמלא בכתמים של אוכל או צבעים אשר לעולם אינם יורדים. באריחים איכותיים כגון אריחים מסוג "סופר גלוסי", לאחר הליטוש האריח נשאר עמיד לחלוטין לכל ספיגה של לכלוך מכל סוג שהוא וניתן ליהנות ממנו שנים רבות. איכות החומר ממנו מלטשים את הגרניט משפיע מאוד על איך שיראה הריצוף בסוף תהליך הייצור. לכן, אנו מקפידים בחברת גוטשטיין לייבא אך ורק את הסחורה הטובה ביותר.

אריחי ריצוף גרניט פורצלן בגימור מט מיוצרים בשתי שיטות ייצור:

  • בשיטה הראשונה החומר נשרף בתנור בטמפרטורה גבוהה (כ 1200 מעלות ), עובר בדיקת פגמים ונארז ללא טיפול נוסף .
  • בשיטה השנייה לפני שהחומר נכנס לתנור לשריפה הוא מקבל שכבת גלזורה / זיגוג (מעין אבקת זכוכית צבעונית) ונכנס לשריפה בתנור. בשיטה זו החומר יוצא מהתנור כשעליו הדוגמת גלזורה/ציפוי שהוטבעה עליו ובדרך כלל הציפוי יוצא מט.

גרניט פורצלן לפטו

זיגוג לפטו הינו זיגוג מט, אשר אותו ניתן ללטש לכדי גימור חצי מבריק. היופי הגדול באריחים אלו הינו מראהם המזכיר שיש מלוטש. בנוסף, מדובר ללא ספק בריצוף עמיד ואיכותי במיוחד. כיום, רוב הבתים בישראל מרוצפים באריחי גרניט פורצלן, לאחר מהפכה בתחום שארעה בעשור האחרון.

מה זה בכלל?

אריחי גרניט פורצלן הם חלק ממשפחת הקרמיקה, ומיוצרים בטכנולוגיה בה החרס נדחס בטמפרטורה גבוהה מאד ומצופה בחומרים וצבעים מיוחדים, אשר מעניקים לאריח מראה ייחודי, וצורה המותאמת לאריחי רצפה ולחיפוי עבור קירות. הפורצלן הוא סוג מסויים של חרסינה, מתוך סוגים שונים של אריחי קרמיקה, אולם אל תטעו, המונח "גרניט" אינו נוגע לסלע הגרניט, מדובר בשפה שיווקית בלבד. השימוש במילה 'גרניט' נוסף על מנת לשווע תחושה חזקה ועמידה לאריחים, סלע הגרניט לא קשור בפועל.

סוגי ריצוף

ישנם סוגים שונים של אריחי פורצלן, אשר התפתחו כחלק מהטכנולוגיה המתקדמת בתחום. הסוגים העיקריים וההבדלים ביניהם הם:

  • פורצלן גוף מלא – אריח העשוי שכבה אחת
  • פורצלן חצי גוף – אריח העשוי שכבת בסיס ושכבה עליונה
  • פורצלן גוף מעורב – אריח העשוי שכבה אחת ובה מספר חומרים מעורבבים יחדיו.

היתרונות בריצוף גרניט פורצלן

חוזק ועמידות
– תחום הריצוף בכלל, ובמיוחד ריצוף הפורצלן, מאופיינים בעמידות גבוהה בפני שחיקה וספיגה, מה שמקנה להם עמידות חשקה לאורך שנים.
שפע של מגוון – שוק הריצוף בישראל מתקדם מאד, המגוון של האריחים עצום, וכל אחד יכול למצוא את המרקמים, הצבעים והסגנונות המתאימים לנו. ב"גוטשטיין קרמיקה", אנו מבטיחים להציע לכם את המגוון הרחב ביותר, תוך מתן ייעוץ מקצועי ומדויייק עבורכם.
תחזוקה קלה – ריצוף ה אינו דורש עבודת תחזוקה רצינית כמו סוגי ריצופי אחרים, לא נדרש טיפול של איש מקצוע ואתם יכולים לטפל ולתחזק את האריחים בקלילות, בעצמכם.
הדבקה על ריצוף קיים – אפשר להדביק ריצוף גרניט פורצלן על ריצוף ישן, מה שלא דורש התארגנות רצינית לריצוף ו"הפיכת" הבית לטובת השיפוץ.

ציפוי וגימור

לסוג זה של ריצוף קיימים בדרך כלל שלושה סוגי גימורים וציפויים, ההבדל ביניהם ניכר מבחינה אסתטית, אבל לא רק. ההבדל בא לידי ביטוי גם בחוזק ובמחיר. אלו סוגי הגימורים:

פורצלן מבריק / מבריק חלקית – אריח שעובר ליטוש נוסף ובו נוצרת שכבה מבריקה בחלק העליון של האריח, פחות מומלץ בבתים פרטיים.
ציפוי מזוגג – אריח המצופה בשכבת זכוכית שמייצרת מרקם ייחודי ושומרת על החוזק והעמידות של האריח.
פורצלן מט – אריח רגיל ללא שכבת ציפוי מיוחדת

איך בוחרים את הריצוף המתאים?

ב"גוטשטיין קרמיקה", נשמח לייעץ לכם ולהתאים עבורכם ריצוף פורצלן המתאים לכם ביותר, מתוך הסתכלות במגוון פרמטרים חשובים:

  • גודל המרחב
  • הצבעים במרחב
  • אופי המרחב
  • משך השהות הממוצעת שלכם בו

מסתבר כי גם אם אנו אוהבים מאד צבע מסויים או ציור מסויים, כאשר מדובר בריצוף, חשוב לזכור שהצבע הוא חלק מהמרחב כעת, וכך גם הציור, עליכם לבחור את הצבע המתאים ביותר שישתלב עם הסביבה לאורך זמן, כמו גם הציור והעיטור המתאימים ביותר. פנו אלינו בכל שאלה בנושא!