אריחים לאמבטיה ועיצוב החלל

בין שלל החדרים שאותם אנחנו נדרשים לעצב מחדש או לרענן מפעם לפעם, ישנו חדר אחד שבו אנחנו משקיעים במיוחד. חדר האמבטיה הוא חלל עיקרי בבית, זה החלל שבו אנחנו שומרים על ההיגיינה שלנו מכל משמר. משום שמטרה זו של החדר היא עיקרית וחשובה ביותר, אין ספק שגם בכל הקשור לעיצוב ולתכנון החדר אנחנו צריכים להשקיע לא מעט מחשבה. בחירת אריחים לאמבטיה יכולה להיות אחד הנושאים המרכזיים שמטרידים כל מי שעומד לקראת עיצוב החדר. השיקולים המעורבים בתהליך הבחירה כוללים לא רק תקציב אלא גם אסתטיקה ועיצוב, וכמובן היכולת לנקות את האריחים בקלות כדי לשמור על אמבטיה נקייה ומרשימה בכל עת. אז איך בוחרים אריחי אמבטיה, מה האופציות הקיימות ומה היא הדרך הנכונה לעשות את זה?

אריחי קרמיקה מבריקים נראים מאוד מושכים ויפים
קרמיקה למקלחת עבודת יד
במבצע קרמיקה דמוי אבן

סוגים של אריחים לאמבטיה

באופן הבסיסי והפשטני ביותר, אריחי אמבטיה נחלקים לשני סוגים עיקריים
– אריחי קיר מול אריחי רצפה. מתוך שמותיהם ניתן להבין לאן מיועד כל אריח, וההבחנה הזו היא חשובה. אריחים שמיועדים לקירות החדר הם אריחים חלקלקים ומכאן שהם גם יותר מסוכנים, אם תבחרו להתקין אותם דווקא בקרקע, בעוד האריחים שמיועדים לרצפה הם הרבה יותר מחוספסים ומכאן שהם גם מונעים החלקה בצורה טובה יותר, ובהתאם לדרישות שנקבעו על ידי מכון התקנים הישראלי. הסוגיה הבטיחותית היא קריטית אבל היא כמובן לא היחידה, וישנו הבדל נוסף בין הסוגים השונים של אריחי קרמיקה
– הצורה. אריחי רצפה וקיר נבדלים ביניהם בפרט החשוב הזה, שכן על הרצפה תראו בדרך כלל אריחים לאמבטיה ריבועיים בעוד אריחי הקיר יהיו דווקא מלבניים. הבדל זה הוא בעיקר אסתטי, אבל הוא עוזר להבחין בין הסוגים השונים הקיימים.

על צבעים, איכות וסטיילינג

כעת, כאשר אנחנו מבינים אילו אריחים לאמבטיה הם אופציונליים, כל שנותר הוא לקבוע את צבעי האריחים, את העיצוב הכללי, את איכותם, ועל מנת לענות על שאלות אלו אנו מזמינים אתכם לאולם התצוגה שלנו, בו תוכלו להתרשם מעשרות דוגמאות צבעוניות ומגוונות. בחדר האמבטיה שולטים בדרך כלל צבעים רכים כמו בז', לבן ואפור, אבל גם צבעי פנינה או שחור מתאימים מאוד. תוכלו גם לבחור בצבעים אנרגטיים יותר אם תרצו, לרבות צבעים זוהרים יותר כמו צהוב, אדום או ירוק. לכל צבע יש מספר אפשרויות הנבדלות ביניהן במרקם ובגוון, אבל מה שבאמת חשוב הוא שתבחרו צבע שמתאים לכם, שמושך את תשומת לבכם ושעושה לכם נעים. שימו לב גם לאיכות האריחים והקפידו על אריחים טובים ועמידים שאיתם ניתן לעבוד בקלות רבה, כדי להגיע לתוצאה איכותית מאוד. כדי לבחור בין סוגי האריחים, בין הדגמים השונים וגם בין הצבעים, מומלץ שתיוועצו עם אחד המומחים שלנו, ועוד יותר מכך – מומלץ שאת כל ההחלטות תקבלו במקום אחד באופן מרוכז, וזאת כדי שהעבודה על האמבטיה החדשה שלכם תתבצע בצורה מסודרת, מדויקת ומקצועית, מבלי שאיש יצטרך לחכות לאנשי מקצוע אחרים שישלימו את מלאכתם.